Március 11-én délelőtt az EB OVO által szervezett workshop keretében közösen gondolkodtunk a kutyatartást érintő kérdésekről az óbudai Esernyős házban.
A workshop célja egy olyan, alapfogalmakat egyszerűen és tisztán összefoglaló kiadvány előkészítése volt, amely segítséget nyújt a városi kutyatartást érintő infrastruktúra és annak fogalmainak tisztázására. A mostani szervezett egyeztetést szeretnénk példaként használni további, hasonló munkáinkban. A workshop-on a város üzemeltetőinek képviselői, a kutyás szervezetek, valamint kutyaiskolák aktív tagjai vettek részt.
A fogalmi rendszer nem megfelelő
Az EB OVO Közhasznú Egyesület nyolc éve foglalkozik a városi kutyatartással, segíti a kutyás közösségek és a városi döntéshozók együttműködését. Ezen munka során derüt fény arra, hogy sokszor a fogalmak nem elég tiszták ahhoz, hogy a döntések nyomán pontos megoldás születhessen.
Változnak az állattartásra vonatkozó szabályok
Emellett jelentős lépések történtek a közigazgatásban is a kutyatartással kapcsolatban. Egyre erősebb tendencia, hogy az önkormányzati állattartási rendeletek hatályon kívül kerülnek, nagy űrt hagyva maguk után.
A közterületi kutyatartást magyarázó és szabályozó fogalmak meghatározása tehát egyrészt hiánypótló, másrészt innovatív lépés az EB OVO Egyesület célkitűzései között.
A Kutyás Infrastruktúra Kódex első, tisztázott fogalmai
Ezen a workshopon azokra a használatban lévő fogalmakra koncentráltunk, amelyek a közterületen, a különböző infrastruktúrákban segítik a kutyatartás békés gyakorlását.
A tárgyalt fogalmak a következők voltak: kutyafuttatásra kijelölt terület, kutyafuttató, kutyapark, egyszemélyes kutyafuttató, integrált kutyás park, kutyás játszótér, kutyajátszótér, kutyastrand, kutyás strand, kutya vécé.
Az elkészült anyagot megküldjük minden érintettnek szabad felhasználásra!
Az EB OVO szerepe fontos a kutyás életmód fejlesztésében
Az EB OVO Egyesület nyolc éves munkájában egyértelmű feladat az aktív érdek-képviseleti részvétel. Munkánk során több önkormányzat és civil szereplő jelezte, hogy igényük a kutyás életmód aktív fejlesztése és a konfliktusok feloldása. Ahhoz, hogy ez az érdekképviselet megvalósuljon, szervezetként feladatul tűztük ki, hogy segítjük közösségünk szakmai fejlődését. Célunk a közös érdekek előmozdítása az EB OVO szakmai hátterével, a békés együttélés jegyében.